CrossTraining bir çok ülkenin polis , asker , itfaiye ,operasyon birimlerinin , uzak doğu sporcularının ve daha yüzlerce sporcunun dünya çapında kullandığı antreman programıdır.

HAFTANIN 7 GÜNÜ WOD VE OPEN BOX

CrossTraining  bir çok ülkenin polis , asker , itfaiye ,operasyon birimlerinin , uzak doğu sporcularının ve daha yüzlerce sporcunun dünya çapında kullandığı antreman programıdır.Artık tüm dünyada  sporcu olmayan kişilerinde temel güç ve kondisyonlarını arttırmak yağ kaybetmek ve vucutlarını şekile sokmak için  kullandığı bir egzersiz yöntemi ve spordur. Kişilerin vücutlarını forma sokmaya yardımcı olan özel ve etkili bir program olan  Cross Training çalışmalarında bir çok eklem ve kası aynı anda kullanmaya yönelik çalışmalar  oldukça fazladır.örneğin , Thruster (halter önde çökerek sonrasında doğrularak halteri baş üstüne kaldırma) .

CrossTraining  antremanlarında klasik vücut geliştirme antremanlarında olmayan özel bir çok alet ve ekipman kullanılmaktadır.Örneğin , kettbel (kulplu ağırlık), jimnastik ringleri (halka) , medicine ball (sağlık topları) bunlardan bir kaçıdır . Functional Training  çalışmalarında antrenmanlar enerji sitemlerine göre düzenlenebilir.Antremanların şiddeti diğer fitness yöntemleriyle karşılaştırıldığında daha yüksektir bu sebeptendir ki antreman öncesi dinamik(hareketli) bir ısınma ve antreman sonrası statik(durağan) soğuma çok önemlidir . 

CrossTraining  bir kaç sporun kombinasyonundan oluşmaktadır . Bunlar ; halter , jimnastik ve metabolik egzersizlerdir (Koşu, kürek,bisiklet,yüzme) Egzersizlerde bu sporlar sistematik bir şekilde uygulanır . Cross Training antremanlarının kısa sürmesi ve her gün değişen antreman programlarıyla sıkıcılıktan çok uzakta ve eğlencelidir . Günlük Functional Training  antremanlarına WOD (Work Out of the Day ) denilmektedir .

Cross Training  antrenmanlarıyla hedeflediğiniz vücuda ve kondisyona daha kısa sürede ulaşabilir ve bunu daha uzun süre koruyabilirsiniz.

Cross Training 'in dünyada tanınması 300 Spartalı filmi ve Spartacus dizisiyle olmuştur . Buradaki aktörler bu antreman yöntemiyle fiziksel kondisyon sağlamış  ve iyi görünümlü hale gelmiştir.

 

 

Diğer Hizmetler